Nohut Alerjisi

nohut alerjisi

Nohut Alerjisi

Adı: Nohut

Bilimsel Adı: Cicer arietinum

Nohut Alerjisi Oluşumu: Nohut genellikle pişirildikten sonra, genellikle salatada yenir, ancak olgunlaşmamış nohutlar bazen çiğ olarak yenir. Dalma için humus denilen bir macun içine öğütülebilirler. Gram unu veya besan, nohut öğütülerek yapılır ve falafel veya farinata yapmak için kızartılır veya kızartılır. Nohutlar genellikle Hint mutfağında chana (channa) veya leblebi olarak adlandırılır.

Nohut Alerjisi Bilgisi: Nohutun alerjisi, fıstık veya soya fasulyesinden çok daha az rapor edilmiştir. Nohut alerjisi olan bireylerin semptomları, ürtikerli (kurdeşen) olan diğer gıda alerjileri ve en sık görülen semptomlar olarak cildin diğer reaksiyonlarına benzer. Nohut alerjisi, en sık bildirilen çapraz reaksiyon olan mercimek alerjisi olan diğer baklagillere alerji ile ilişkilidir.

nohut alerjisi
nohut alerjisi

 

*Yukarıdaki bilgiler hastalar için hazırlanmış olan www.nhs.uk, www.allergyuk.org ve wwww.foodallergy.org sitelerinden tıpkı çeviri yapılarak derlenmiştir. Bilgiler, uzman hekim danışmanlarımız tarafından gözden geçirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.