Ö N E M L İ D U Y U R U‼️

Ö N E M L İ D U Y U R U‼️
Şubat ayında Sağlık Bakanlığı’na yaptığımız ziyaret ve resmi başvurumuz üzerine Besin Alerjisi, Besin Alerjisi Kökenli Gastrointestinal Hastalıklar ve Eozinofilik Gastrointestinal Hastalıklara ait ICD tanı kodları sisteme eklenmiştir. Yeni kodlar Sağlık Bakanlığı tarafından SGK’ya iletilmiş ve SGK Genel Müdürlüğü kodların geri ödeme kapsamına alınması için en kısa zamanda komisyon kurulacağını yazılı olarak teyit etmiştir.
Başvurumuzu inceleyip en kısa sürede işleme alan Sağlık Bakanı Müsteşar Yardımcısı Sayın Dr.Şuayip Birinci ve Sağlık Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Sayın Esra Muş başta olmak üzere tüm Sağlık Bakanlığı çalışanlarına çok teşekkür ederiz.
SGK tarafından kurulacak komisyon öncesi hem yeni ICD kodlar hem de 2 yaş üzeri geri ödeme konusunda görüşmelerimiz olacaktır. Lütfen hipoalerjenik mama temininde yaşadığınız tüm sıkıntıları resmi makamlara iletebilmemiz için;
– Kısaca yaşadığınız sorunu,
– Tam adınız soyadınızı,
– İkamet ettiğiniz şehri,
– Size ulaşabileceğimiz telefon numarasını
info@alerjidernegi.org.tr adresine email olarak gönderiniz.
⚠️Sisteme eklenen kodların detaylı listesi SGK tarafından geri ödeme sistemine alındığında paylaşılacaktır. Mevcut raporlarınızda herhangi bir değiliklik şu an için söz konusu değildir. Gelişmeler için takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.