Ö N E M L İ D U Y U R U‼️

Ö N E M L İ D U Y U R U‼️
Çok sayıda üyemizden aldığımız şikayet üzerine bugün SGK Genel Müdürlüğü ile görüştük. Verdikleri bilgiye göre sistemde henüz geçen hafta yapılan bir değişiklik nedeni ile bundan sonra Neocate formüla 0-1 yaş arası için geçerli olacaktır.
1 yaş üzeri çocuklar için Nisan ayında geri ödeme listesine giren ve henüz piyasaya yeni çıkan Neocate Junior rapor edilebilecektir.
Neocate Junior 1 yaş üzeri çocukların beslenmesine uygun kalori ve besin öğeleri içermektedir. Sade formülanın yanı sıra ilk kez Vanilya ve Çilek aromalı aminoasit mama çeşitleri de mevcuttur. Bu aromalar karbonhidrat bazlı olduğu için alerji yapma riski söz konusu değildir.
SGK’nın tavsiyesi ile tedarikçi firmaya ulaşarak Neocate Junior mamaların sade, çilekli ve vanilyalı olarak 28 Haziran Perşembe günü itibariyle Ecza depolarına gireceği bilgisini aldık.
1 yaş üzeri alerjik çocuklar için doktorunuza başvurarak Neocate Junior her üç çeşit için raporunuzu ve reçetenizi düzenletebilirsiniz.
Hipoalerjenik mama raporlarını devlet ve SGK anlaşmalı özel hastanelerde varsa Çocuk Alerji Uzmanı veya Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı, eğer bu uzmanlar yoksa Çocuk Doktorları düzenleyebilirler. Reçeteler ise tüm bu hekimlerin yanı sıra Aile Hekimleri tarafından da raporda belirtilen dozda düzenlenebilmektedir.
⚠️Hipoalerjenik mama temininde yaşadığınız sıkıntıları lütfen bize info@alerjidernegi.org.tr email adresinden iletiniz.

Ö N E M L İ D U Y U R U‼️” te bir düşünce

  1. veysel varol diyor ki:

    Merhaba; 10 aylık çocugum var neocate sade kullanıyoruz, çilekli ve vanilyalı rapor ile yazdırıp alma şansımız varmı? ve 10 aylık çocuk vanilyalı, çilekli neocate içebilir mi ?

Yorumlar kapalıdır.